Komunikacja wizualna marki
Case study
Tutore to firma oferująca kursy online dla dzieci i młodzieży. Stawiając na najwyższa jakość wykorzystują wszystkie zalety jakie daje nauka przez internet. Doświadczenia większości rodziców z edukacją online w wydaniu szkół publicznych są jednoznacznie negatywne. Tutore pokazuje, że w pełni wykorzystany przez wykwalifikowanych nauczycieli potencjał nowoczesnych narzędzi online, jest w stanie budować zupełnie nową jakość edukacji.
Kursy rozwijają zainteresowania i pasje dzieci, jednocześnie pomagają im budować kompetencje przyszłości. Na zajęciach programowania z Minecraft w ciekawym środowisku gry uczniowie poznają podstawy kodu. Wykorzystując nowoczesne metody, quizy, mini gry edukacyjne, czy tzw. Brainbreaks nauczyciele potrafią zyskać uwagę ucznia, zaangażować, zainspirować, a w konsekwencji skutecznie przekazać mu wiedzę.
Człowiek i technologia
Słowem kluczem jest tu technologia, platforma edukacyjna Tutore, wykorzystuje grywalizację, bota AI, łączy nauczycieli, rodziców i uczniów. Ale technologia to nie wszystko. Dziecko do optymalnego rozwoju potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, emocji. Wyróżnikiem Tutore jest na pewno fakt, że lekcje prowadzone są na żywo.
Nauczyciel może na bieżąco pomagać uczniom, odpowiadać na pytania, prowadzić żywą dyskusję, inspirować. Dzieci, które w dzisiejszych czasach od najmłodszych lat mają kontakt z internetem otrzymują przewodnika. Na zajęciach wykorzystujących technologię uczą się w bezpieczny sposób z niej korzystać. To wszystko sprawia, że identyfikacja marki musi nadążyć za jej prężnym rozwojem, szybko adaptować się do nowych mediów.
Key visuals
Jako keyvisual zaproponowałam połączenie płynnej linii i geometrycznych kształtów obecnych już w poprzednich systemach identyfikacji. Pierwszy element nawiązuje do relacji między nauczycielami a uczniami, kompetencji miękkich, ważnego miejsca w ofercie kursów językowych.
Drugi został odświeżony, gamą kształtów zredukowana, do tych które swoim kształtem nawiązują do logo, które jako dobrze funkcjonujący element nie uległo żadnej zmianie. Rola geometrycznych elementów przeszła od dekoracyjnej do komunikacyjnej. Przywodzące na myśl kolorowe klocki, konstruktywistyczne i modernistyczne zabawy z formą podkreślają kreatywność którą rozwijają kursy. Tym samym wpisują się w narrację o marce w archetypie Twórcy.
Ilustracje i banery
Branding Tutore jest żywy, key visuale adaptują się do zastosowań w UI strony i platformy, socialmediach, materiałach promocyjnych, czy też wewnętrznej komunikacji brandu. Linie pozostają płynne lub rozwijają się w sieć połączeń tym samym podkreślając charakter marki budującej relacje miedzy ludźmi z różnych części Polski i świata.
Ponieważ kolory logo mają charakter profesjonalny i poważny. Wybrałam kolory dodatkowe, które świetnie z nimi współgrają jednocześnie ocieplają wizerunek i odzwierciedlają radość zdobywania nowych umiejętności i ekscytujące możliwości rozwoju. Świetnie funkcjonują w UX i UI strony internetowej i platformy edukacyjnej Tutore zaprojektowanych przez Unriddl.
Branding w socialmediach
Komunikacja wizualna marki funkcjonuje przede wszystkim w internecie. Ilustracje zachowują spójny charakter bez względu na medium, w zależności od potrzeb uwzględniają także fotografie.
Rebranding ProfiLingua po połączeniu z Tutore