UX • UI • Product design • Branding • Typography

ostatnio jestem fanką LinkedIn i czasem coś tam napiszę ⬆️

branding Gabriela Klos kufel
Hack(art)hon zorganizowany przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki. Warszawa 2022
branding Gabriela Klos kufel
Hack(art)hon zorganizowany przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki. Warszawa 2022
branding Gabriela Klos kufel
Hack(art)hon zorganizowany przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki. Warszawa 2022
Packaging de Origen Workshops Cervantes Institute Warsaw 2022
Packaging de Origen Workshops Cervantes Institute Warsaw 2022
Packaging de Origen Workshops Cervantes Institute Warsaw 2022
branding gabriela kłos kufel
Plakat mojego autorstwa na wystawie w Instytucie Polskim w Rzymie (środkowy)
branding gabriela kłos kufel
Plakat mojego autorstwa na wystawie w Instytucie Polskim w Rzymie (pierwszy z prawej)
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej x Polish Graphic Design w czasie PGD Talks
Kurs InDesign dla zaawansowanych w wydawnictwie d2d

Cześć 👋

Jestem projektantką produktów cyfrowych, UX/UI i identyfikacji wizualnej z brandingowo – typograficznym backgroundem. W Projektowaniu uwielbiam nadawać formę graficzną śmiałym pomysłom, ambitnym przedsięwzięciom, ale też zwykłym pasjom, dla których dobry branding, pitch deck, a później UX jest początkiem drogi do sukcesu. Siłę czerpię z pracy z ludźmi, a różnorodność mnie inspiruje. Tak, jak nie ma dwóch takich samych osób, tak każda marka jest absolutnie wyjątkowa. Odkrywanie tego potencjału współpracując tak z dużym zespołem kreatywnym jak i z małym biznesem jest niezwykle pasjonujące.

Ukończyłam z wyróżnieniem grafikę na krakowskiej ASP. Doświadczenia ze studiów łączę z praktyką stałej współpracy z działem marketingu. Lubię orientować się w branży i ciągle się rozwijać uczestnicząc w konferencjach i kursach.

Moje pięć talentów Gallupa to: Strategic, Woo, Positivity, Activator, Futuristic

Prywatnie jestem fanką rocka i metalu, amatorską gitarzystką i mistrzynią Polski juniorek młodszych, w łucznictwie klasycznym na 60m. Nie potrafię się nudzić, lubię orientować się w najnowszych trendach w projektowaniu, nowych technologiach i sztuce współczesnej. Ostatnio interesuje mnie kaligrafia i UX Design. Od czasu do czasu lubię realizować się artystycznie.

więcej o moim doświadczeniu w CV

Nagrody i wyróżnienia

Pokonkursowa wystawa plakatów w Instytucie Polskim w Rzymie

Plakaty na wystawie

Pierwsze miejsce w Hack(art)honie zorganizowanym przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki. Team Artify.

Zwycięski projekt

Wyróżnienie w konkursie „SMALL GOALS-BIG SUCCESS” Deutsche Telekom Schweiz AG

Wyróżniony projekt

Warsztaty i aktywności

• Hack(art)thon w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta,

• Packaging de Origen Workshops Instytutu Cervantesa i hiszpańskiej uczelni Elisava, prowadzone przez projektantki ze studia Eva Estudi w Barcelonie.

• Woman in tech, organizowane przez Guidewired,

• Brandingowe warsztaty w agencji Hibrand,

• Współpraca z działem Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie,

• Ambasadą Polski w Valettcie,

• udział i wolontariat w konferencjach Polish Graphics Design Talks, udział w konferencjach organizowanych przez koło naukowe AGH UX Berries, Design Live organizowanych przez agencję Admind. Webinary i podcasty branżowe.

• Indywidualna Organizacja Studiów na ASP łącząca Pracownie Projektowe Wydziału Grafiki z Wydziałem Form Przemysłowych Pracownie Projektowania Komunikacji Wizualnej i Projektowania Interakcji).

• Od 2022 roku należę do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Kursy

• Lepszy Projektant Karola Stefańskiego

• InDesign dla zaawansowanych prowadzony przez Roberta Olesia z wydawnictwa d2d,

• Know How Design prowadzony przez Rene Wawrzkiewicza z Polish Graphic Design,

• Komercjalizacja Własności Intelektualnej prowadzony przez Magdalenę Miernik z lookreatywni.pl

Referencje

„In Formy Magazine’s fifth printed issue, history meets contemporary – design magic by Gabriela Klos-Kufel. This creative direction truly is the best fit for Formy, which brings a collection of articles and studies covering the history of design and addressing the modern-day problems that Creatives face today”.

Design Rush

„Współpraca z Gabrielą była ogromnie przyjemnym doświadczeniem. Najważniejsze było dla mnie profesjonalne podejście oraz wysłuchanie moich pomysłów, a później stworzenie z nich czegoś pięknego. Na każdym etapie projektowania konsultowała ze mną swoje pomysły i zawsze służyła dobrą radą. Nie robiła nic, co by mi nie odpowiadało, a przy tym dbała o to, żeby wszystko pięknie ze sobą współgrało i pasowało do naszych założeń. Jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy i jej efektów. Jeżeli w przyszłości będę potrzebowała kolejnego projektu – na pewno odezwę się do niej kolejny raz”.

Aleksandra Starzec, Fotografia & Rękodzieło

„Serdecznie dziękuję za profesjonalne podejście, które niejednokrotnie przekroczyło moje oczekiwania w różnych projektach które Pani Gabriela realizowała dla nas. Jej wyobraźnia oraz twórcze myślenie zasługuje na pierwsze miejsce na podium. Serdecznie polecamy i dziękujemy”.

Magdalena i Błażej Targosz, MCDE film

„Współpraca z Gabrielą to czysta przyjemność. Jej zamiłowanie do detali, pasja tworzenia oraz kreatywność pozwoliły na stworzenie wymarzonej oprawy graficznej naszego ślubu. Nie straszne jej zmiany w ostatniej chwili- wykazala się cierpliwością i elastycznością. Na wszystkich etapach współpracy była nieocenionym wsparciem, a efekt przerósł nasze oczekiwania. Polecamy każdemu. Anna i Jan Eberle”.

Anna i Jan Eberle, Projekt papeterii ślubnej

„Madko bosko, ale to dobre jest! Swój człowiek, dobrze się razem robi! Czuję że spsocimy coś jeszcze razem 😀”„Fest robota! Szybko, konkret pełne zrozumienie. Jeszcze tu wrócę”.

Księżniczka Tindera, Projekt szablonów postów