Aleksandra Starzec Rękodzieło
Branding i identyfikacja wizualna
Rękodzieło dla wielu osób okazuje się świetnym sposobem na odstresowanie. Powtarzalne ruchy uspokajają, a oglądanie efektów swojej pracy daje mnóstwo radości. Widząc jak wspaniałe rzeczy jest w stanie stworzyć, Aleksandra postanowiła się nimi podzielić. Tak narodził się pomysł na biznes handmade.
Dla Aleksandry wykonałam już projekt identyfikacji jej działalności jako fotografki. Branding Aleksandra Starzec Fotografia. Jej nowa marka powinna w swojej tożsamości wizualnej nawiązywać do istniejącej. Jednocześnie są to absolutnie urocze zabawki dla dzieci robione ręcznie, które wymagają jakby to ująć, trochę bardziej „miękkiego” podejścia. Inspiracją jest właścicielka we własnej osobie, której marka osobista, wyjątkowy charakter łączy obie działalności.
Projektowanie marek dla jednoosobowych działalności jest trochę jak malowanie portretu. Klient musi się przejrzeć w nowej identyfikacji i stwierdzić „to ja!”
Komunikacja wizualna obu marek podkreślaja wrażliwość właścicielki, jej dbałość o każdy detal, najwyższą jakość materiałów i obsługi przy jednoczesnym nie narzucaniu się. Klientów zdobywa przede wszystkim w mediach społecznościowych. Perfekcyjnie wykonane i zapakowane zabawki, ich szeroka oferta znajdują tam wielu entuzjastów.
Do błękitów znanych już z identyfikacji fotograficznej działalności Aleksandry, dołączyłam ciepłe, pastelowe róże i zielenie, z akcentem w postaci jesiennej, przytulnej i ciepłej czerwieni. Dokładnie takie skojarzenia ma wywoływać ta identyfikacja. Jesieniarskie i pastelowe klimaty świetnie sprawdzą się na Instagramie.
Wyróżnikiem niezmiennie pozostaje autorska typografia. Tym razem już w postaci fontu Aleksandra Typeface, po raz pierwszy w odmianie Infant.
Ważnym elementem tożsamości wizualnej marki są autorskie, wektorowe ilustracje stworzone przez Aleksandrę. Key visuale w postaci plam nawiązują do ich charakteru i są dla nich świetnym tłem. Każda maskotka dziergana ręcznie jest wyjątkowa. Każdy wzór otrzymuje imię i historyjkę. Zabawne, barwne i pouczające przygody maskotek sprawiają, że nowy właściciel przywiązuje się do prezentu i oprócz zabawki zyskuje coś jeszcze. Magiczną chwilę odpakowywania pieczołowicie i wyjątkowo zapakowanego przez Aleksandrę dzieła, oraz czas spędzony wspólnie na czytaniu historii Lwa Grzesia, Królicza Bartusia czy Żyrafki Justynki.
Podsumowanie
Cel projektu: Komunikacja wizualna nowej marki spójna z jej charakterem, oraz drugą działalnością. Wpasowująca się w estetykę mediów społecznościowych.
Zakres prac: Logo, key visuals, wizytówki, metki, broszury z historyjką o zabawce, broszura z podziękowaniem i wskazówkami dot. użytkowania, vouchery prezentowe.
Odbiorca marki: Młoda kobieta, świadoma wartości i niepowtarzalności rękodzieła, chętnie spędzająca czas korzystając z mediów społecznościowych. Entuzjastka jakościowych, ekologicznych materiałów, świadoma konsumentka.
Słowa kluczowe: miękki, ciepły, radosny, przytulny, miły, uroczy, instagramowy,
Branding w akcji
Jak Aleksandra pakuje zabawki możecie zobaczyć w jej social mediach. Osobiście uwielbiam tę wersję w ASMR.
@alexstar_rekodzielo ASMR z pakowania Narwali 🤍 #szydełkowemaskotki #szydełkowanie #crocheting #smallbusines #orderpacking #asmr #asmrorderpacking ♬ dźwięk oryginalny – Aleksandra Starzec Rękodzieło